Nie jestem kosmitą. Wydawnictwo Prodeste.
Wydawnictwo Prodeste zostało utworzone w 2018r. Publikujemy książki, poradniki, artykuły wokół tematu neuroróżnorodności i rozwoju. Nasze pozycje wydawane są w formie tradycyjnej – na papierze, ale również w formie e-booków czy krótkich form tekstowych do pobrania.
Zapraszamy do kontaktu z Wydawnictwem: autorów, ilustratorów, redaktorów, sponsorów – szczególnie neuroróżnorodnych – wszystkich, którym tematyka spektrum autyzmu oraz neuroróżnorodności nie jest obca. Wspólnie możemy poszerzać wiedzę i świadomość społeczeństwa!
Adres mailowy do kontaktu: fundacja@prodeste.pl
Uwaga! Wszystkie zgłoszenia podlegają ocenie i nadzorowi, Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do odmówienia współpracy.
polecamy
zapowiedzi wydawnicze

Spektrum Autyzmu
i Stosowana Analiza Potrzeb
W tej książce spotkasz się z zagadnieniem rozwoju w spektrum autyzmu oraz z potrzebami. Te dwa zagadnienia – rozwój i potrzeby stanowią oś kształtowania się osobowości człowieka. Zdrowy rozwój może dokonywać się wyłącznie w sprzyjającym otoczeniu społecznym, w którym osoby bliskie potrafią wzajemnie odpowiadać na swoje potrzeby.
Fragment książki „Spektrum autyzmu i Stosowana Analiza Potrzeb”
„Przez lata różni ludzie, dzwoniący do nas pytali, jaką właściwie metodą pracujemy. Przez lata unikaliśmy odpowiedzi na to pytanie. Znajdziecie ją w tej książce. Właśnie trzymacie w rękach charakterystykę nie tylko rozwoju osoby w spektrum ale też tego, jak pracujemy i dlaczego. Nazwaliśmy tą metodę Stosowaną Analizą Potrzeb. Nie jest naukowa w sensie badań nad skutecznością. Jej skuteczność będziemy mogli potwierdzić za kilka lat, kiedy sprawdzimy ile młodych osób, dziś objętych wsparciem dorośnie bez poważnych zaburzeń emocjonalnych, psychicznych, osobowości.”
Fragment przedmowy autorstwa dr Joanny Ławickiej

Najgorszy rodzic na świecie
Przewodnik po nietypowym rodzicielstwie
„Kiedy w rodzinie przychodzi na świat dziecko, niewielu rodziców spodziewa się, że może pojawić się egzemplarz nietypowy. Nie ma bowiem badania, które mogłoby oznaczyć „wersję” dziecka, które przyjdzie nam wychowywać. Czasami zdarza się taka sytuacja, gdy w rodzinie jest już człowiek z diagnozą spektrum autyzmu, wtedy rodzice mają możliwość przyjrzenia się rozwojowi dziecka od samego początku. Jednak w przypadku większości noworodków jest to niezwykle trudne. Tego rodzaju sytuacje są też wciąż bardzo rzadkie.
Czasami, w żartobliwych rozmowach zdarza nam się marzyć o tym, żeby wraz z dzieckiem pojawiał się wydruk z gotową instrukcją obsługi, która opisywałaby rodzaj wgranego oprogramowania, potrzeby fizjologiczne, sensoryczne i emocjonalne wraz ze sposobami ich zabezpieczania. A jeśli nie instrukcja obsługi, to chociaż alert “uwaga, masz nietypowe dziecko! nastaw się, że być może będzie konieczność podejmowania nietypowych działań”
Fragment książki „Najgorszy rodzic na świecie. Przewodnik po nietypowym rodzicielstwie”