Długi weekend listopadowy tylko dla dzieci
Uczestnicy obozu są aktywnymi współtwórcami programu. Dzięki specyficznej organizacji pracy na naszych koloniach dzieci dostają możliwość skorzystania z ogromnej ilości propozycji aktywności. Nasza idea mówi bowiem, że nie ważne co robisz – ważne, żeby sprawiało ci to przyjemność i dawało możliwość rozwijania kompetencji społecznych. Ulubionym wyzwaniem naszej kadry jest szukanie sposobów na to, żeby we wszystkim znaleźć ku temu okazję.
Wyjeżdżając z nami wspierasz środowisko osób ze spektrum autyzmu. Cały dochód z imprez przeznaczamy na działalność statutową. Dorzuć 50 lub 100 złotych na Fundację. Wybierając tę opcję mega pomagasz nam przetrwać okres pandemii. (możliwość wsparcia w formularzu zgłoszeniowym)
Gdzie i co?
Dwór Rychwałd – dwór klasycystyczny z częściowo zachowaną zabudową gospodarczą, otoczony parkiem krajobrazowym; zrewaloryzowany i zrewitalizowany. Pierwsza wzmianka na temat dworu w Rychwałdzie pochodzi z 1772 roku. Opisał go Andrzej Komoniecki w „Dziejopisie Żywieckim”. Obecny rychwałdzki dwór powstał dzięki rodzinie Milieskich, która w 1810 r. zakupiła dobra rychwałdzkie od Jana Franciszka Wielopolskiego. W 2002 r. zespół dworski przeszedł w prywatne ręce. Zespół ponownie odnowiono i zmodernizowano; doposażono i zagospodarowano jego otoczenie, dzięki czemu stał się on atrakcyjnym obiektem hotelarsko-rekreacyjnym. W budynkach zespołu mieszczą się pokoje hotelowe, apartamenty i sale konferencyjne. W otoczeniu znajdują się boiska sportowe, korty tenisowe, a latem również basen. Cały kompleks o powierzchni 6,5 ha otacza 2-hektarowe zabytkowe założenie parkowe.
W cenie wyjazdu:
- noclegi w pokojach 2- 4 osobowych z łazienkami
- pełne wyżywienie – trzy posiłki – z możliwością realizacji dowolnych diet
- codziennie atrakcje turystyczne
- codziennie wsparcie terapeutyczne
- ubezpieczenie NW
- przejazdy podczas obozu
- bilety wstępu
- opieka wykwalifikowanej kadry
Cena nie obejmuje dojazdu, organizator nie zapewnia dojazdu.
Kiedy?
10.11.2022 – 13.11.2022
Jak?
Dorzuć 50, 100 złotych na Fundację. Wybierając tę opcję mega pomagasz nam przetrwać okres pandemii.
Wsparcie terapeutyczne:
- 1h dziennie grupy społecznościowe
- 3h podczas wyjazdu warsztaty integracyjne i trening komunikacji społecznej
- 3h dziennie – gry, zabawy integracyjne
- wycieczki: zwiedzanie Żywca, wycieczki piesze po okolicy, skansen ziemi żywieckiej
- Nauka działania w grupie, nawiązywania relacji społecznych, wzajemnej pomocy, szacunku do przeciwnika w grze, przełamanie stereotypów i rozwijanie wytrzymałości
- codziennie zajęcia sportowe w hali ośrodka
- relaks w strefie Spa