Sklep
Zapraszamy na unikalne spotkanie, w którym profilaktyka i ochrona zdrowia psychicznego osób ze spektrum autyzmu zostaną potraktowane w odniesieniu do najbardziej aktualnego stanu wiedzy.
Spotkanie poprowadzą dr Aśka Ławicka i mgr Ola Oszczęda. Podczas dwóch dni omówimy najważniejsze aspekty sytuacji zdrowotnej osób ze spektrum autyzmu, w kontekście rozwojowym, wychowawczym i edukacyjnym. Uczestnicy otrzymają informacje na temat niekorzystnych i zagrażających czynników, które prowadzą do rozwijania się zaburzeń psychicznych u osób ze spektrum.
Program spotkania:
1. Dzieciństwo – zagrożenia, profilaktyka i standardy postępowania.
2. Okres asolescencji – szczególne zagrożenia i strategie przeciwdziałania.
3. Zagrożenia i postępowanie w okresie dorosłości.
4. Najtrudniejsze dylematy oraz co z nich wynika dla perspektywy wychowawczej i edukacyjnej.
Dlaczego ochrona zdrowia psychicznego osób w spektrum autyzmu jest ważna?
Na to pytanie oraz wiele innych będziemy poszukiwać odpowiedzi w czasie weekendu.
Sam fakt rozwijania się w mniejszości sprawia, że osoba w spektrum autyzmu doświadcza podwyższonego poziomu stresu na każdym etapie życia.
Podczas spotkania dowiesz się między innymi:
- Jakie znaczenie dla kształtowania się zdrowia psychicznego ma zdrowa więź?
- Czy istnieją zagrożenia, które są szczególnie niebezpieczne dla osób w spektrum?
- Dlaczego ochrona zdrowia i profilaktyka są tak ważne już na wczesnych etapach rozwoju?
- Gdzie szukać pułapek podczas dojrzewania u osób w spektrum autyzmu?
- Jakie wtórne konsekwencje może przynosić brak świadomości własnego profilu sensorycznego w dorosłości?
- Kiedy i do kogo należy zwracać się o pomoc?
- Czy istnieją metody, sposoby, środki wspierające ochronę zdrowia psychicznego?
- Z jakich rozwiązań możemy korzystać?
- Kto i w jaki sposób może pomagać w ochronie zdrowia psychicznego?
- Co zrobić, gdy na ochronę jest za późno?
Profilaktyka i ochrona zdrowia psychicznego osób w spektrum autyzmu
Kiedy? 25. i 26. lutego 2023
Czas trwania sobota : 10.00 – 16.00, niedziela: 10:00-16:00. W trakcie spotkania, każdego dnia przewidziane są dwie przerwy 15 min i jedna 30 min.
Z kim?
Tutaj możesz obejrzeć nagrania z naszych wcześniejszych spotkań:
https://www.youtube.com/watch?v=heSAkx4hPyc – o zagadnieniu Traumy u osób w spektrum autyzmu
https://www.youtube.com/watch?v=heSAkx4hPyc – o rozwoju w spektrum autyzmu
Gdzie?
Na platformie Zoom. Po dokonanym zakupie, automatycznie ściągnie się do Państwa plik .pdf z podanym linkiem do spotkania. Jeżeli nie otrzymacie państwo pliku, prosimy o niezwłoczny kontakt mailowy do Oli Oszczędy: a.oszczeda@prodeste.pl Prosimy nie zostawiać tego do ostatniego dnia, gdyż może się okazać, że wówczas nie będziemy w stanie zareagować i przesłać Państwu dostępu do spotkania.
Jak?
Każde spotkanie zakończone jest otrzymaniem Certyfikatu Ukończenia. Twoja praca z pewnością zostanie uhonorowana i da Ci możliwość dopisania kolejnych kompetencji do kwalifikacji. Certyfikat potwierdzający Twoją wiedzę i kompetencje, zostanie przesłany na Twój adres mailowy po zakończeniu spotkania.
Rok szkolny 2022/2023 to czas, w którym wprowadzamy zmiany w naszej działalności edukacyjnej. Ostatnie dwa lata szkoleniowe pokazały, jak wiele potrzebujemy zmian w naszym systemie kształcenia. Sytuacje edukacyjne, często uruchamiają w nas stare lęki, które wynieśliśmy jeszcze ze szkoły. Z tego względu odchodzimy od formuły szkoleń.
Zgodnie z naszą Filozofią, patrzymy na spektrum autyzmu jak na odmienny wzorzec rozwoju, czy też sposób budowania relacji z otoczeniem. Uczymy osoby ze spektrum rozumieć drugiego człowieka, ale tak samo ważne jest dla nas, by pokazać otoczeniu jak myśli i postrzega osoba z autyzmem. Uznajemy społeczną koncepcję niepełnosprawności, która mówi, że niepełnosprawność jest efektem relacji między człowiekiem a nieprzystosowanym środowiskiem i negatywnymi, stereotypowymi postawami.
Marzymy o tym, abyście zapomnieli o tym, że przychodzicie „na lekcje” do Prodeste!
Zapraszamy Was do wspólnego czasu, który będzie czasem dobrego rozwoju, wzrostu i osadzenia w wiedzy!
Niezależnie od tego kim jesteście – specjalistami, doświadczonymi w pracy z osobami w spektrum autyzmu, zaciekawionymi rodzicami, osobami stawiającymi pierwsze kroki w proponowanych przez nas zagadnieniach – jesteśmy przekonani, że każdy z Was wnosi w sytuację edukacyjną swoją szczególną wartość. Przychodzicie z różnorodnych środowisk, z różnymi doświadczeniami, wyposażeni w różnorodną wiedzę.
Na każdym z naszych psychoedukacyjnych spotkań, chcemy przekazać Wam jak najwięcej z tego co wiemy, w oparciu o aktualną wiedzę o rozwoju człowieka, współczesna badania i naszą praktykę kliniczną.
Jednak, zależy nam na tym, żeby nasze spotkania były czasem wymiany wiedzy, doświadczeń, poglądów, a nawet inspirującą polemiką. Zapraszamy Was do tego, abyście przychodzili z wątpliwościami, pytaniami, własnym zdaniem.
System podawania wiedzy jest nudny i mniej skuteczny, niż ożywiona dyskusja angażująca emocje uczestników procesu edukacyjnego, dlatego zapraszamy – przyjdźcie – nie będziemy się szkolić. Będziemy rozwijać się psychoedukacyjne. Słowa mają znaczenie. Nowy rok szkolny, to nie tylko zmiana nazwy. Zmieniamy się po to abyście wychodzili z naszych spotkań z pewnym gruntem pod nogami. Osadzeni w wiedzy, która daje poczucie bezpieczeństwa.