Podziel się

Podziel się

Jesteśmy organizacją pozarządową, która od 2008r. istnieje, by wspierać osoby z autyzmem i zespołem Aspergera. Aby skutecznie realizować nasze zadania potrzebujemy Twojej pomocy. Nie zbieramy na konkretne dziecko, ale na działania, które pokazują osoby z autyzmem przez pryzmat ich możliwości, a nie deficytów. Uczymy osoby z autyzmem poruszać się w swoim otoczeniu społecznym, ale też pokazujemy pozostałym ludziom, w jaki sposób żyć szczęśliwie z osobami ze spektrum autyzmu.

Szacuje się, że ludzie ze spektrum autyzmu to 1-2% społeczeństwa. Dopiero w dzisiejszych dniach powstają skuteczne sposoby integracji społecznej, dające osobom ze spektrum możliwości życia w pełni. Brak skutecznego wsparcia środowiskowego dla wielu z nich może oznaczać tragiczną przyszłość, czego dowodzą losy tysięcy ludzi na całym świecie, którzy takiej szansy nie mieli. Wielokrotne pobyty w szpitalach psychiatrycznych, życie w domach pomocy społecznej, wieloletnia frustracja i ból lub... odebranie sobie życia. Wiemy, że jeżeli uda nam się dotrzeć do nich i ich otoczenia w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób, znacznie zwiększymy szanse na skuteczną integrację społeczną, satyfakcjonujące życie i otwieranie nowych horyzontów dla społeczeństwa. Mamy na to dowody, znamy ludzi, którzy żyją ze spektrum autyzmu i są szczęśliwi. Znamy ludzi ze spektrum, którzy odnieśli sukces. Znamy takich, którzy dali światu swoje odkrycia, swoją sztukę, siebie. Nie pozwólmy sobie, jako społeczeństwu, aby tracić pięknych i wartościowych ludzi. Nie skazujmy nikogo na bezradność i brak możliwości realizowania elementarnych potrzeb.

Wszystkie działania są ograniczone czasem i pieniędzmi. Możesz nas wesprzeć swoim czasem, zostać Wolontariuszem lub Wolontariuszem Profesjonalistą. Możesz też dokonać wpłaty na konto fundacji.

Nr konta dla darowizn:  82 1750 1194 0000 0000 2120 2584

Jeśli chcesz nas wesprzeć swoim czasem, wiedzą i profesjonalizmem, skontaktuj się z nami.

W tej chwili poszukujemy stale współpracujących Wolontariuszy Profesjonalistów:

  • Tłumaczy (angielski, niemiecki, hiszpański)
  • Grafika (DTP i Internet)
  • Prawnika
  • Filmowców
  • Muzyków
  • Naukowców

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą jako Wolontariusz Profesjonalista, wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Darowizna:

Może możesz 10 zł?

Ilość:20 zł - po co klikać 2 razy?

Ilość:A może dzisiaj akurat wypłata? 50 zł!

Ilość:A może niespodziewana premia! 100 zł

Ilość:Wygrałeś górę pieniędzy - 1000 zł

Ilość: