turnus rehabilitacyjny

Pół turnus, pół - półkolonie

czyli nowoczesna rehabilitacja - dla rodzin z dziećmi w wieku 3-12 lat

 

Wsparcie rodzin z dziećmi ze spektrum traktujemy priorytetowo. Nasze turnusy rehabilitacyjne to okazja do poznania terapii bazującej na rozwijaniu myślenia społecznego, świetna zabawa i wsparcie rozwoju dla dzieci, okazja do wypoczynku i spełniania marzeń - dla rodziców.  Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku 3-12 lat.  

GDZIE?

Gościć będzie nas Ośrodek Wiktor Cechini w Żegiestowie - Zdrój. Miejsce sprawdzone, z niezwykle życzliwą obsługą, świetnym jedzeniem, pięknym terenem i miłą atmosferą, nawiązującą do przedwojennych kurortów 🙂 W okolicy mnóstwo atrakcji turystycznych, których część poznamy podczas wyjazdu.

KIEDY?

22.07-04.08.2017 

INWESTYCJA W RODZINĘ...

Na turnus zapraszamy całe rodziny. Każdy znajdzie w naszej ofercie coś ciekawego dla siebie. Staramy się, aby program turnusu był tak skonstruowany, żeby nikt się nie nudził. Pierwszy tydzień poświęcamy na wypracowanie z całą rodziną najskuteczniejszych strategii wspierania rozwoju dzieci i wdrożenia ich. Drugi tydzień, to niepowtarzalna okazja dla rodziców, aby odpocząć, zintegrować się i doświadczyć prawdziwych wakacji. Kiedy rodzice są na kilkugodzinnych, atrakcyjnych wycieczkach - dzieciaki mają zajęcia o charakterze półkolonii terapeutycznych. Maluchom i rodzeństwom, także tym w wieku przedszkolnym też zapewnimy atrakcje 🙂 Podczas turnusu przewidujemy także konsultacje dla rodziców, podczas których omawiamy najważniejsze założenia do pracy z dziećmi.

Pół turnus, pół - kolonie to znakomita inwestycja w całą rodzinę, której wysokość wynosi:

5900 - dziecko objęte terapią plus rodzic/opiekun
1600 - dziecko nie objęte terapia (starsze) (wiek 4-12)
900- dziecko nie objęte terapia (młodsze) wiek (2-4)
200 - niemowlę do 2 roku życia
2200 - dodatkowy dorosły (powyżej 12 lat)

Z KIM?

Podczas turnusu spotkamy się w gronie 20 rodzin i kilkuosobowej kadry. Na wyjazdy zabieramy doświadczonych, najlepszych terapeutów oraz kadrę wspomagającą z wieloletnim przygotowaniem do pracy z dziećmi. Poznamy się bliżej podczas licznych na turnusach spotkań i zabaw integracyjnych, organizowanych przez kierownika turnusu.

Ośrodek Wiktor - Cechini w Żegiestowie - Zdrój 

Wiktor Cechini położony jest w malowniczym, otoczonym górami Beskidzie Sądeckim w Żegiestowie-Zdroju. Budynek to połączenie zabytkowych murów o bogatej historii z nowoczesną architekturą. Znajduje się w centralnej części Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na tzw. Łopacie Polskiej. Odwiedzających zachwyca krajobrazami Doliny Popradu oraz cichym i spokojnym otoczeniem lasów.

Pokoje z pełnym wyposażeniem i eleganckimi łazienkami. Dostęp do Wi-Fi momentami, niestety może być ograniczony, ale w przestrzeniach wspólnych - pięknych, wypoczynkowych holach, na wygodnych fotelach, zazwyczaj można oddać się surfowaniu w Internecie bez żadnych ograniczeń. Na półpiętrach stoły do ping-ponga i inne gry hotelowe. Nieopodal urocza plaża i liczne ścieżki spacerowe. Do najbliższego sklepu polecamy wybierać się samochodem, ale na terenie ośrodka jest kawiarnia i kiosk z podstawowymi artykułami.

W cenie wyjazdu: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie NW, przejazdy, bilety wstępów, oferta terapeutyczna i turystyczna.

 

Pierwszy tydzień:

 • w pierwszym dniu turnusu - 30 min konsultacji wstępnych dla rodziców - opracowanie strategii, identyfikacja problemów terapeutycznych;
 • 2h indywidualnych zajęć terapeutycznych - rozwijanie teorii umysłu, diagnoza potrzeb  terapeutycznych dziecka, wdrażanie strategii komunikacji;
 • 2h zajęć dla całej rodziny - przekazanie wniosków, wspólne wypracowywanie najważniejszych rozwiązań terapeutycznych;
 • 2x30 min zajęć grupowych dla całych rodzin (w podziale na podgrupy)
 • 5x30 min grupowe zajęcia arterapeutyczne dla dzieci, w małych grupach
 • 2x30 min indywidualnej rehabilitacji ruchowej z wsparciem sensorycznym
 • 3 x 30 min. dogoterapii indywidualnie

Drugi tydzień:

 • codziennie 5 godzin grupowych zajęć ogólnorozwojowych w tym - wsparcie komunikacji, rozwijanie myślenia społecznego, teorii umysłu, nauka spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań, zabawy grupowe, nauka samodzielności i samoobsługi.
 • 30 min konsultacji końcowych dla rodziców - omówienie wskazówek do dalszego wspierania rozwoju dzieci, wnioski z przebiegu zajęć.

 

Uwaga: oferta turystyczna, jak co roku dopasowywana jest do warunków pogodowych. Posiadamy ogromną bazę możliwych atrakcji, które dobierane będą zależnie od pogody, jak i Państwa potrzeb. 

Pierwszy tydzień:

 • 2 wycieczki piesze po okolicy;
 • 3 wycieczki popołudniowe  dla całych rodzin (np. zwiedzanie uzdrowiska w Piwnicznej, Krynicy, Muszynie, park sensoryczny i.in. - zależnie od możliwości pogodowych)
 • codziennie wieczorne spotkania integracyjne - ogniska, gry sportowe, koncert muzyki góralskiej i.in.

Weekend:

Dwie, całodniowe, atrakcyjne wycieczki krajoznawcze dla całych rodzin

Drugi tydzień:

Rodzice:

 • 5 godzinne wyjazdy turystyczne (m.in. wycieczki górskie, spływy pontonowe, tratwy, plażowanie i.in - zależnie od pogody)
 • gra terenowa

Dzieci:

 • codziennie spacery po okolicy
 • gry terenowe
 • zabawy na świeżym powietrzu

 

Wyjazd na basen dla wszystkich

« 1 z 2 »