Kolonie młodzież 2017

Kolonie dla zaawansowanych

młodzież w wieku 15-17 lat i nieznacznie młodsza...

Już czwarty rok z rzędu organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu. Ideą wyjazdów jest stworzenie możliwości realizowania naturalnych, społecznych zadań rozwojowych. Każde dziecko, także dziecko ze spektrum, w określonym wieku, powinno mieć możliwość spędzania części wakacji bez bezpośredniej opieki rodziców.

Kolonie dla zaawansowanych to etap przejściowy między samodzielnością wspomaganą a całkowitą, właściwą ludziom dorosłym, którymi niedługo staną się nasi uczestnicy.  W programie liczne atrakcje, zajęcia sportowe, warsztaty i poważny program turystyczny. Warunkiem udziału jest wiek, samodzielność w zakresie samoobsługi i elementarnego samostanowienia, komunikacja pozwalająca funkcjonować w codziennym życiu. Zapraszamy też użytkowników AAC.

GDZIE?

Ośrodek SKS Sokolica w Krościenku nad Dunajcem.

Zapraszamy w miejsce przyjazne, sprawdzone i pięknie położone w Pieninach 🙂

KIEDY?

 13.08.2017 - 22.08.2017

INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ...

Nasze kolonie nie rozpoczynają się w dniu wyjazdu. Właściwie... Zaczynają się kilka dni po zakończeniu poprzednich. Wtedy rozpoczynamy proces planowania, przygotowywania się i metodyki kolejnego wyjazdu. Tak, żeby w dniu, kiedy przyjeżdżają uczestnicy - wszystko było możliwie dopięte na ostatni guzik.

Zależy nam, aby na naszych koloniach młodzież zdobywała zróżnicowaną wiedzę o sobie, uczyła się żyć w grupie społecznej, rozwijała swoje pasje i zainteresowania oraz...

Odpoczywała. Tak samo, jak ich rówieśnicy. Uczyła się samodzielności, bez nadzoru i opieki najbliższych, ale w przyjaznych, pełnych zrozumienia dla młodego człowieka z autyzmem, okolicznościach.

Kolonie, to inwestycja w przyszłosć, której wysokość wynosi 2600zł. 

Z KIM?

Podczas kolonii, uczestników wspierają doświadczeni wychowawcy, terapeci i instruktorów. Nad wszystkim czuwa nasz Kierownik kolonii 🙂 Kolonie dla zaawansowanych stanowią pierwszy krok ku dorosłości, samodzielności i umiejętności odpowiedzialnego decydowania o sobie, dlatego zadaniem naszej kadry, jest dyskretnie wspierać, czuwać, ale nie opiekować się.

Ośrodek SKS Sokolica w Krościenku

 • noclegi w pokojach 2- 4 osobowych z łazienkami
 • pełne wyżywienie - trzy posiłki - z możliwością realizacji dowolnych diet
 • codziennie atrakcje turystyczne
 • codziennie wsparcie terapeutyczne

W cenie wyjazdu: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie NW, przejazdy, bilety wstępów, całodobowa opieka wysoko wykwalifikowanej kadry.

 

 • 1h dziennie grupy społecznościowe
 • 5h podczas wyjazdu warsztaty integracyjne i trening komunikacji społecznej
 • 4 godziny dziennie fakultatywne zajęcia z zakresu:
  • sztuka (film, teatr, plastyka, muzyka, literatura)
  • sport (piłka nożna z wykwalifikowanymi, zawodowymi trenerami, zajęcia ogólnorozwojowe, gry)
  • nauka (historia, nauki przyrodnicze i ścisłe)
 • Turystyka górska - codziennie, kikugodzinne wycieczki górskie
 • Nauka działania w grupie, nawiązywania relacji społecznych, wzajemnej pomocy, szacunku do przeciwnika w grze, przełamanie stereotypów i rozwijanie wytrzymałości.

Uczestnicy kolonii są aktywnymi współtwórcami programu. Dzięki specyficznej organizacji pracy na naszych koloniach, młodzież dostaje możliwość skorzystania z ogromnej ilości propozycji aktywności. Nasza idea mówi bowiem, że nie ważne co robisz - ważne, żeby sprawiało ci to przyjemność i dawało możliwość rozwijania kompetencji społecznych. Ulubionym wyzwaniem naszej kadry jest szukanie sposobów na to, żeby we wszystkim znaleść ku temu okazję.

 

 • Wyprawy górskie - zdobywanie szczytów Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego
 • Zwiedzanie ważnych obiektów kulturowych
 • Wyjazd na basen

 

« 1 z 2 »
« 1 z 2 »